Tarihçemiz

Başlangıçtan Günümüze

Resmi Kuruluş

%100 Türk sermayeli Abdullahoğlu Elektrik’in kuruluş tohumları 1994 yıllarında Erzurum’da üç kardeş tarafından atıldı. Bu fikirlerini en iyi hayata geçirebilecekleri, o dönemlerde ve günümüzde de olduğu gibi Türkiye’de ticaret merkezi olan İstanbul’a taşımaya karar verdiler.

Yola çıkışlarında ve şu anda da hep ticari ahlak anlayışını benimsediler. Helal kazanç, ülkeye ve insanlara faydalı olabilmek, değer katabilmek, çalışana hakkını vermek, kalite anlayışını ön planda tutmak ana felsefeleri olmuştur.

İstanbul da aydınlatma sektöründe mevcut piyasa koşullarını takip ettiler, en kaliteli ürünleri en uygun fiyattan müşterilerine ulaştırabilmek için uzun süre araştırdılar. Ve nihayetinde 17 Eylül 1996 tarihinde Türkiye de aydınlatma sektörünün kalbi konumunda olan Karaköy de Abdülkadir YILDIZ ve Cüneydi YILDIZ iki kardeş dedelerinin adı olan Abdullah isminden esinlenerek Abdullahoğlu Elektrik şirketini resmi olarak kurdular.

17 Eylül 1996

İlk Mağaza Açılışı

Yanıkkapı Porsuk Sokak’ta kendi öz imkanları ile ilk mütevazi mağaza açıldı. İlk olarak elektrik prizleri, anahtarları, kabloları, ampul ve 1997 yıllarının en popüler ürünü olarak elektrik sayaçları ile satışlara başlandı.

1997

Yeni Mağazaya Geçiş

Satışları hızla arttırarak 1998 yılında Karaköy Şair Ziya Paşa Caddesi’ndeki yeni mağazaya geçildi. Bu mağazada 2018 yılına kadar satışlara devam edildi. Yavuz Han ın 3 ncü katındaki ofiste başlayan çalışmalar, her geçen yıllarda güvenle, emin adımlarla büyüyerek devam etti.

1998

Servis Başlıyor

1998 yılında ilk panelvan araç alındı. Bu araç ile İstanbul un her semtine, noktasına kaliteli ürün ve servis hizmeti sunmaya başlandı. Müşteri memnuniyeti daha da ulaşılabilir olmaya başlamıştı.

1998

Büyümeye Devam

1999 yılında abileri Rauf YILDIZ ın ve ablaları Müşerref YILDIZ ın da katılımıyla daha da güçlenen şirket, 2001 yılından itibaren yapı marketlerinde de satışlara başladı. Yavuz Han ın dördüncü katına da artık sığmaz olmuşlardı. Beşinci kat, altıncı kat derken her geçen yıllar şirket büyümesine devam etti. 1998 yılında 7-8 kişilik çalışan sayısı, 2001 yılında 15 çalışana kadar çıkmıştı bile.

1999 -> 2001

Depoların Taşınması

2001 yılında Kasımpaşa daki 150 m2 lik depolama alanı ile başlayan ürün hacmi, yıllar geçtikçe, ilk önce Hasköy’deki 300 m2 lik depolama alanına, daha sonraki yıllarda Güneşli deki 900 m2 lik ve 2200 m2 lik depolama alanlarına, günümüzde ise Silivri’deki fabrika binasında bulanan yeni depolama alanlarına taşındı.

2001

Yapı Marketlerine Satışlar Başladı

2001

Markalama Çalışmaları

2004 yılına kadar General Electric alt bayisi olarak satışlara devam edildi. Philips gibi dünyaca ünlü kaliteli ürünleri Türkiye ye getirerek müşterilerin memnuniyetleri kazanıldı. Bu yıllarda dünyada farklı teknoloji ile üretilmiş ürünleri de ülkemize getirmek için ithalat yapılmaya başlandı. Markalama çalışmalarına başlandı. Kendi markasının, kaliteli ürün anlayışı ile öncelikle iç piyasada müşterilerine sunulma kararı alındı. İlk meyvelerini ACK Ultralight markasıyla projektörler ürünlerinde vermeye başladı.

2004

Satış Ağları Genişliyor

2005 yılından itibaren ithalat süreçleri ivme kazanarak her yıl daha da artmaya başladı. 2007 ve 2008 yıllarına gelindiğinde ürün gruplarında artık ithal ürünlerin payı daha da arttı. Elektrik anahtarları, prizler ve kablo ürün gruplarından çıkılarak aydınlatma ürünlerine daha çok ağırlık verilmeye başlandı. Bu süreçte kendi markaları üzerine odaklanıldı.

2005 yılı aynı zamanda Anadolu ya satışların başladığı yıl oldu. İzmir ve Ankara’yı üs olarak merkezine alan satış ağı, günümüzde ülkemizin her noktasına bayileri vasıtasıyla ürünlerin ulaştırabilir olmasını sağladı. Artık günümüzde 81 ilimizde ACK markalı ürünlerimizi görebilirsiniz.

2005->2008

Çin de İlk Ofis

2013 yılında Çin in Sanghay kentinde ilk ofis açıldı. Şu anda Zhongshan şehrinde merkezi ofis bulunmaktadır.

2013

Üretim Hazırlıkları

2008 ekonomik krizle beraber yavaş yavaş zihinlerde yeşermeye başlayan üretim fikri, 2010 yılında planlama safhasına, 2013 yılında da ilk adımlara dönüştü. 2013 yılında Silivri’de, şu an fabrikanın bulunduğu 6.000 m2 lik arazi satın alındı. Fabrikanın projelendirilmesine başlandı. Nisan 2014 yılında da fabrikanın temelleri atıldı. Kasım 2015 de ilk önce Güneşli deki depo fabrika taşındı. Kasım 2016 yılında da tüm idari ofislerin taşınması tamamlandı. Artık Abdullahoğlu Elektrik Grubu, tüm unsurlarıyla birlikte şu an Silivri deki yeni fabrika binasına taşınmış oldu.

2013->2016

Üretime Başlandı

2016 yılında ilk üretim çalışmalarına başlandı. Yeni makinaların fabrika getirilmesi, montaj hatları, kalıp-dizgi, kalite kontrol, laboratuvar ve AR-GE bölümleri kurulmaya başlandı. ACK nın kalite anlayışı, ilk kurulduğundan beri hiç değişmedi. Doğru ürün, kalite ve fiyat anlayışlarında hiç esneme olmadı. Devletin koymuş olduğu tüm standartları her zaman hassasiyet ile uyguladı ve uygulanmaya da devam etmektedir. Çalışan sayısı artık 200 ü geçmişti.

2016

İhracata Başlandı

İhracat, 2016 yılında ilk olarak Balkan ülkeleri ile başladı. Kosova ve Arnavutluk ile başlayan süreç, Sırbistan, Slovakya, Kıbrıs, Mısır gibi ülkeler ile artarak devam etti. Dört yıl içinde ihracat payı %30 arttı. Önümüzdeki yıllarda da bu ivmeyi arttırarak Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerinde de var olmayı bayilikler oluşturarak sağlamayı hedeflemektedir.

2016

Antrepo

2017 yılında C tipi antrepo, fabrika binasında hizmet vermeye başladı. Millileştirerek, aydınlatma sektöründeki ilk ve halen tek olmakla sektörün öncüsü olmaya devam ediyor.

2017

Karaköy Satış Mağazası

Karaköy deki yeni satış mağazası ve showroom un faaliyete geçmesi.

2020
Bayi/Alt Bayi Olmak İstiyorum
Bayi/Alt Bayi Başvuru Formu

"*" gerekli alanları gösterir

Firma Adresi*
Onay*